• Zo života hmyzu - divadelné predstavenie

• Zase raz nás naše deti dostali. Toto nádherné divadelné predstavenie len pozdvihlo ich talent a chuť prezentovať sa...veľké ĎAKUJEME patrí všetkým deťom, ktoré účinkovali či pomáhali pri organizácii. A samozrejme, ĎAKUJEME aj pánovi učiteľovi Martinovi Michalčíkovi a jeho manželke Mgr. Art. Lívii Michalčík Dujavovej, ktorí vytvorili toto nádherné a nezabudnuteľné dielo.

• Prírodovedný krúžok

• Na našej škole sa pravidelne vo štvrtok stretávame na prírodovednom krúžku. Učíme sa správne mikroskopovať, doteraz sme pozorovali  rastlinné orgány, napr. list, kvet, plody, ale aj živočíchy, ako napr. časti muchy ( oči, tykadlá, krídla ) Okrem praktickej časti sa venujeme aj teórii, u niektorých aj príprave na olympiádu. Je to zaujímavé, veď posúďte.

• Biologická olympiáda

• Dňa 12. decembra sa na našej škole konala biologická olympiáda, ktorej sa zúčastnili niektorí žiaci 8. a 9. ročníka. Úloha bola náročná, žiaci pozorovali škrob, a to zemiakový, kukuričný a fazuľový. Mikroskopické preparáty sa vydarili, žiaci si všímali tvary a porovnávali  škrob v rôznych rastlinách. Ešte ich čaká jedno praktické cvičenie a dvaja najlepší nás budú reprezentovať na obvodnom kole vo februári. Tak im držíme palce.

• December pre všetkých

• Máme tu  DECEMBER, čas Vianoc, preto sa pridajme k dobrej myšlienke a tak spoločne dokážeme pomôcť tým, ktorí nemali toľko šťastia.

Na FB stránke našej školy je udalosť, v ktorej sú postupne pridávané (v komentoch) možnosti - ako a komu pomôcť...

Veríme, že svoje šťastie a radosť posuniete ďalej..,“

Čím viac dávam - tým viac mám.”