• Robotický Battle na Alejovej

• RBA

RBA je celoslovenská robotická súťaž s medzinárodnou účasťou. Jej cieľom je motivovať začiatočníkov a stredne pokročilých, aby sa venovali robotike.  Rozvíjali svoje schopnosti, a tým im dopomôcť presadiť sa na súťažiach medzinárodného formátu. Okrem súťaženia, majú súťažiaci priestor zdieľať svoje poznatky.  Taktiež dostanú spätnú väzbu od porotcov, aby vedeli v čom by sa mali zlepšiť. Žiaci nie sú obmedzovaní v  programovaní svojho robota. Súťaže sa zúčastňujú 1-3 členné tímy zo základných a stredných škôl, ktoré môžu súťažiť v 3 kategóriách: Racing, Robotická výzva a Vlastný model. Každá z kategórií rozvíja iné schopnosti, napríklad: konštruovanie, programovanie, strategické plánovanie, prezentácia svojho diela.

3.6.2019 sa súťaže zúčastnili žiaci 8.roč. M. Mičuch, I. Poprushko a J. Rohrer.

V kategórii Racing obsadili 4.miesto,

v kategórii Roborická výzva 5. miesto