• Svetový deň mlieka

• Dnes 25.9.2019 sme si v škole oslávili Svetový deň mlieka. Deti si pomaškrtili na rôznych mliečnych výrobkoch a spoločne vytvorili výstavku mliečnych produktov. Takto sme si v škole spoločne pripomenuli potrebu mlieka pre náš život.

• Do galérie Európsky deň jazykov boli pridané fotografie.

Európsky deň jazykov sa oslavuje 26.septembra, no žiaci našej školy ho privítali už skôr.Vďaka zaujímavému podujatiu, ktoré zorganizovala Filozofická fakulta UPJŠ v Košiciach 18.septembra, sa mohli všetci zapojiť do zábavných interaktívnych aktivít a súťaží. Ich hlavným cieľom bolo zábavnou formou zvýšiť celkový záujem o štúdium cudzích jazykov.

• DETSKÁ POLICAJNÁ AKADÉMIA

• Celoslovenský projekt "Detská policajná akadémia" sa teší u detí veľkému ohlasu. Jeho hlavnou úlohou je prevencia kriminality a inej protispoločenskej činnosti. V piatok 20.9.2019 o 11:45 hod. začína aj na našej škole a je určený pre žiakov VI. ročníka. S deťmi pani policajtka bude preberať rôzne témy ako násilie, šikanovanie, rasizmus, bezpečnosť na internete, bezpečnosť na ceste, ale tiež poukáže na normálne spolunažívanie a chápanie životných hodnôt. Veríme, že pre žiakov to bude zaujímavá beseda, ktorá ich inšpiruje na ceste k zodpovednému správaniu sa.

• POHÁR SLOVANOV

• Európsky pohár silných mužov

V sobotu 14.9.2019 sa v Košiciach uskutočnilo podujatie s názvom "Pohár Slovanov" pri ktorom si zmerali sily najsilnejší muži slovanských krajín. V rámci spestrenia tohto podujatia, pán učiteľ Martin Michalčík pripravil tanečné vystúpenie  v podaní žiakov IX. ročníka našej školy. Boli naozaj skvelí...

• JBL Jump Fest 2019

• Dňa 4.9. bola priamo v srdci Košíc odpálená atletická show JBL Jump Fest 2019. V prítomnosti atletických hviezd si pod Dómom svätej Alžbety ochutnali atletiku aj žiaci našej školy. Program pre decká pozostával zo športového dvojboju: šprint na 60 m a skok do diaľky. Atmosféra bola výborná, deti mali radosť zo svojich výkonov. Všetci účastníci boli sponzormi akcie odmenení  balíčkami sladkostí a vôd.

• Európsky deň jazykov - 18.9.2019

• Žiadame všetkých žiakov II.stupňa našej školy, aby sa v stredu 18.9.2019 dostavili pred budovu školy najneskôr o 7:40 hod. kvôli presunu autobusom MHD na FF UPJŠ. Doneste si so sebou 2 cestovné lístky, jedlo, pitie a dobrú náladu :-)

• ÚČELOVÉ CVIČENIE

• Oznamujeme rodičom a žiakom našej školy, že zajtra 4.9.2019 sa uskutoční Účelové cvičenie - teoretická časť a vo štvrtok 5.9.2019 sa uskutoční Účelové cvičenie - praktická časť.