• Geografická olympiáda - školské kolo

• Dňa 13.12 ( v piatok ) sa na našej škole konalo školské kolo geografickej olympiády v 3 kategóriách.

Súťažili žiaci 5., 6., 7. a 9. ročníka, v teoretickej a praktickej časti. Úspešní žiaci:

5. ročník - Mikhnov, Poprushko, Kriška.

6. ročník - Pangrác

7. ročník - Štroffeková, Prokop

9. ročník - Šofranko

Títo žiaci nás budú reprezentovať v okresnom kole. Gratulujeme.

• Šaliansky Maťko - školské kolo

• Dňa 10. decembra 2019 si žiaci zmerali sily v prednese slovenských povestí pod názvom Šaliansky Maťko. Šaliansky Maťko je veľkým prínosom pre deti pri poznávaní národnej histórie a kultúry, ako aj pri rozvoji ich estetického vkusu a schopnosti umeleckej komunikácie.

Vyhodnotenie školského kola v prednese povestí
            1. kategória (žiaci 2. a 3. roč.):

1. miesto – Dominika  (2. roč.) s postupom do okresného kola

2. miesto – Bianka  (3. roč.)

3. miesto – Júlia  (2. roč.), Viktória  (3. roč.)

2. kategória (žiaci 4.-5. roč.):

1. miesto – Eva  (5. roč.) s postupom do okresného kola

2. miesto – Andrea  (5. roč.)

3. miesto – Ema  (4. roč.), Nikita  (5. roč.)

3. kategória (žiaci 6.-7. roč.):

1. miesto – Emília  (7. roč.) s postupom do okresného kola

Žiaci, ktorí sa umiestnili na 1. miestach budú reprezentovať školu na okresnom kole. Držíme im prsty! Recitátori boli výborní, každý jeden z nich vložil do prejavu kus seba.

Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu, víťazom blahoželáme.

• Pytagoriáda 3.- 5.ročník

• Dňa 10.12.2019 sa konalo školské kolo Pytagoriády pre 3.-5.ročník. Zapojili sa všetky deti z jednotlivých ročníkov.

Úspešní riešitelia:

3.ročník – 3 žiaci

4.ročník -  6 žiaci

5.ročník -  3 žiaci

Blahoželáme.

• "Prvý dotyk so slobodou"

• Dňa 11.12.2019 sa žiaci 9. ročníka pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie zúčastnili interaktívnej výstavy pod názvom "Prvý dotyk so slobodou" vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach. Žiaci si svoje vedomosti vyskúšali formou kvízu, či poskladaním puzzle s motívom samotnej revolúcie. Nakoniec si pozreli ukážky dobových fotografií a videí. Žiakom sa výstava páčila, uvedomili si, aká je sloboda a demokracia dôležitá pre nás všetkých.

• Olympiáda RJ

• Do galérie Olympiáda RJ boli pridané fotografie.

Minulý týždeň sa na našej škole konala olympiáda v ruskom jazyku, deti sa popasovali s testom, konverzačnými témami, úlohami z kulturológie a opisom obrázkov. Všetci boli úspešní, do krajského kola postúpil najlepší.

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

• Dnes sme privítali malých predškolákov v našej škole. Okrem návštevy u prvákov si spoločne vyzdobili vianočné perníčky, vychutnali si vianočný program a prišiel aj Mikuláš :)

• PASOVANIE PIATAKOV

• Po testovaní oficiálne pasovaní. Dňa 29. novembra 2019 sa uskutočnilo PASOVANIE- prijímanie piatakov na druhý stupeň. Žiaci 8. ročníka si v spolupráci s  pani učiteľkou Strapoňovou pripravili pre "nových piatakov" milé prekvapenia v podobe rôznych súťažných disciplín, ktoré piataci bez najmenších problémov zvládli. Na záver si piataci povedali SĽUB a boli PASOVANÍ za žiakov 2. stupňa. Vitajte medzi nami PIATACI :)