• NOC S ANDERSENOM

• Mediálne najznámejším podujatím je úspešné medzinárodné podujatie na podporu čítania – Noc s Andersenom, ktoré sa organizuje pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena (2. apríla). Od roku 1967 je 2. apríl vyhlásený za Medzinárodný deň detskej knihy. Do tejto mohutnej akcie sa zapájajú knižnice s cieľom podporiť rozvíjanie čítania detí. Podujatie sa koná vo všetkých regiónoch Slovenska  a každoročne priberá väčší počet verejných a školských knižníc.

Naši žiaci 2.stupňa sa z piatka na sobotu 29.3. – 30.3.2019 taktiež zúčastnili tejto rozprávkovej Noci s Andersenom. Podujatie s názvom Strašidelná noc prebiehalo v Mestskej knižnici na Humenskej ulici v Košiciach. Žiaci spoznávali históriu Košic v centre mesta a súťažili v priestoroch knižnice. Milé tety knihovníčky ich potom neskoro v noci uložili spať medzi ich “knižných hrdinov“. Táto noc bola pre deti nezabudnuteľná.

• Zápis do 1.ročníka

• Na zápis je potrebné doniesť :

- rodný list dieťaťa, preukaz poistenca, občiansky preukaz rodiča

- Zápisné 30€ - platí sa jednorázovo pri zápise dieťaťa do školy. V cene je aj nákup pomôcok pre žiaka 1.ročníka

• Ypsilon- slovina je hra

• Na našej škole sa uskutočnila celoslovenská súťaž Ypsilon, ktorá bola určená pre žiakov základných škôl v predmete slovenský jazyk a literatúra. Jej hlavným poslaním bolo propagovať a popularizovať slovenský jazyk a literatúru ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Cieľom súťaže bolo tiež zbaviť žiakov negatívnych pocitov, ktoré sa často spájajú s výučbou tohto predmetu a ukázať im, že slovina je hra.Do súťaže sa zapojilo 17 žiakov z našej školy.

Trinásti žiaci boli ocenení zlatým diplomom, keďže dosiahli viac ako 85 %.

Najviac sa darilo Evičke Agati (4. roč.), ktora dosiahla 100% úspešnosť a umiestnila sa na 3. mieste. Bola odmenená vecnou cenou.

Gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník.

• Rozprávková noc

• Milí rodičia,

dňa 05.04.2019 (piatok) sme pre deti 1.stupňa pripravili akciu ROZPRÁVKOVÁ NOC.

Začiatok akcie: piatok - 17.00 hod

Koniec akcie: sobota - 07.00 hod.

Deti môžu prísť oblečené v rozprávkových maskách (nie je nutné).

Program: stretnutie, divadelné predstavenie Rozprávkový hrniec, malé občerstvenie, rôzne rozprávkové aktivity, povinné spanie.

Doniesť: karimatka, spacák, hygienické potreby, oblečenie na spanie....

Tešíme sa:)))

• Olympiáda RJ krajské kolo

• Do galérie Olympiáda RJ krajské kolo boli pridané fotografie.

Dňa 25. 3. 2019 sa v Michalovciach konalo krajské kolo olympiády v ruskom jazyku. Naša žiačka 7. roč., Vaľa Dagaeva, obsadila v silnej konkurencii - v ruskej sekcii 1. miesto a postúpila do celoslovenského kola, ktoré sa bude konať v Bratislave.

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• Každoročne sa na našej škole organizuje školské kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy HVIEZDOSLAVOV KUBÍN. Výnimkou nebol ani tento školský rok 2018/2019. Súťaž sa konala 28. februára 2019 a šikovných súťažiacich bolo až 24. Žiaci sa na začiatku popasovali s trémou, ale nakoniec nad ňou zvíťazili. Všetci súťažiaci nám predviedli svoje recitátorské majstrovstvo. Právom si zaslúžili sladkú odmenu, diplomy a obrovskú pochvalu za snahu. Vyhodnotenie:

I. stupeň (I. kategória):

Poézia: 2. miesto - Juliana Havrilová (1. roč.), Lucia Mičuchová (2. roč.)
            ...........  3. miesto - Jozefína Knopová (3. roč.)

Próza: 2. miesto - Karolína Šofranková (4. roč.)
            .......... 3. miesto - Eva Agati (4. roč.)

II. stupeň (II. kategória):

Poézia: 2. miesto - Vanesa Gállová (6. roč.)
            ..........  .3. miesto - Patrik Labanc (5. roč.)

Próza: 2. miesto - Patrik Huszthy (6. roč.)
            ..........  3. miesto - Emília Štroffeková (6. roč.)
            , Ondrej Prokop (6. roč.)

II. stupeň (III. kategória):

Poézia: 2. miesto - Ľudmila Jankovíková (7. roč.)
            ...........  3. miesto - Alex Kolarčik (8. roč.)

Próza: 1. miesto - Antónia Brutovská (9. roč.)

2. miesto- Nikola Chrastecká (8. roč.)

..........  3. miesto - Natália Pajorová (9. roč.)

V okresnom kole bude našu školu reprezentovať Antónia Brutovská (9. roč.).

• Čerstvé hlavičky - projekt KAUFLAND

• Vážení rodičia, milí žiaci a žiačky,

čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a s vyváženou stravou nám to aj viac myslí. A to sa v škole vždy zíde! Preto potrebujeme dostať ešte viac ovocia a zeleniny do školy.

Kaufland tento rok rozbieha projekt Čerstvé hlavičky a hľadá partnerské školy pre každú zo svojich predajní, ktoré od nich získajú pravidelný prísun kvalitného ovocia alebo zeleniny pre svojich žiakov na celý rok.

Stačí, ak na stránke cerstvehlavicky.sk nájdete našu školu a zahlasujete za ňu registráciou pokladničných bločkov z nákupu v Kauflande do 5. júna 2019.

Každý nákup sa počíta a aj naša škola sa môže stať jednou zo 67 škôl, ktoré budú dostávať ovocie a zeleninu pre žiakov celý školský rok 2019/2020.

Podporte našu školu v tomto projekte a pomôžete nám zabezpečiť pre vaše deti pravidelnú porciu zdravej a čerstvej zeleniny a ovocia.

S poďakovaním,

Mgr. Adriana Pištejová, riaditeľka  SZŠ

• Ruské slovo,krajské kolo

• Dňa 8. 3. 2019 sa v Košiciach konalo krajské kolo  súťaže Ruské slovo, ktorej sa zúčastnili aj naše dve žiačky. Vaľa Dagaeva, žiačka 7. roč. obsadila v prednese poézie, ruská sekcia 2. miesto a Evka Agati, žiačka 4. roč. obsadila v speve 1. miesto. Obidvom blahoželáme a Evičke prajeme veľa úspechov v celoslovenskom kole.

• Zo života hmyzu - divadelné predstavenie

• Zase raz nás naše deti dostali. Toto nádherné divadelné predstavenie len pozdvihlo ich talent a chuť prezentovať sa...veľké ĎAKUJEME patrí všetkým deťom, ktoré účinkovali či pomáhali pri organizácii. A samozrejme, ĎAKUJEME aj pánovi učiteľovi Martinovi Michalčíkovi a jeho manželke Mgr. Art. Lívii Michalčík Dujavovej, ktorí vytvorili toto nádherné a nezabudnuteľné dielo.