• Profil školy

• Ako jediná škola v Košiciach zabezpečujeme možnosť získať popri zvládnutí predpísaného učiva pre ZŠ aj rozšírenú odbornú výučbu zameranú na tanec a pohybovú prípravu žiakov s perspektívou uplatnenia v rôznych kultúrnych inštitúciách. Radi by sme dosiahli posun vzdelania v tomto smere a prispeli k ďalšiemu rozvoju hudobno-pohybovej odbornej prípravy našej mládeže.

Pedagogický zbor profesionálnej špecializácie v oblasti tanca a pohybovej prípravy tvorí skúsený káder tanečných odborníkov a kvalifikovaný zbor pedagógov Súkromnej ZŠ, ktorí vyučujú na tejto škole.

PROFIL ABSOLVENTA

Profil absolventa je založený na získaní poznatkov v plnom rozsahu celého štúdia na škole, pokračovaním v odbornej príprave na vyššom stupni a prípadne aj na ďalších špecifických umeleckých inštitúciách.

Absolvent školy je schopný:
          - systematicky sa orientovať v umeleckých odboroch / tanec, hudba /,
          - zvládnuť koordináciu pohybu tanečného prejavu v rôznych tanečných disciplínach,
          - prejaviť tvorivú samostatnosť,
          - nadviazať na vyšší stupeň vzdelania všeobecného, ako aj umeleckého,
          - pohotovo, kultivovane a správne prejaviť spôsob spoločenskej prezentácie,
          -používať návody, prípravy výtvarného vzdelania v oblasti syntetického divadelného prejavu a v plastickej predstave pohybu,
          - používať návody hudobného vzdelania v praxi, organicky v tanci a v malých divadelných etudách.

Estetické vzdelanie kladne pôsobí na harmonický rozvoj osobnosti dieťaťa a je schopné zaplniť určitú medzeru v príprave umeleckého dorastu tým, že zaručí časovo účelné prepojenie k všeobecnému vzdelávaniu, systematickou prípravou nadaných detí pre uplatnenie vo sfére kultúry a esteticko-výchovných aktivít.

Sme preto veľmi radi, že naša Súkromná ZŠ ako prvá v Košiciach a v celom košickom kraji ponúka deťom možnosť komplexného formovania osobnosti.

Zriadenie takýchto tried nám umožňuje:
          - podporiť mimoriadne talenty a zabezpečiť ich systematickú odbornú prípravu,
          - rozvíjať prirodzené pohybové a výrazové herecké nadanie žiakov na základe komplexnej orientácie súčasného trendu v odbornej príprave,
          - zvýšiť spoločenskú aktivitu školy verejnými vystúpeniami žiakov a aj takouto formou prenikať do výchovy obecenstva mladých  divákov,
          - uskutočňovať pravidelné otvorené hodiny za účelom oboznamovania sa s výsledkami, a tým prispieť k pochopeniu dôležitosti prípravy budúceho umelca a k zintenzívneniu kontaktov diváckeho zázemia.