Novinky

          • Finančné mestečko opäť ožilo na našej škole

          • Dňa 22. júna sa na našej škole už po štvrtýkrát uskutočnil tradičný Deň finančnej gramotnosti – Finančné mestečko. Tento rok sa niesol v duchu servisného centra Generácie Z a opäť priniesol množstvo zážitkov, kreatívnych nápadov a cenných skúseností.

            Prípravy na podujatie sa začali už mesiac vopred. Žiaci druhého stupňa si vytvárali vlastné firmy poskytujúce rôzne služby. Museli premyslieť podnikateľský plán, odhadnúť dopyt a ponuku, pripraviť reklamu, vypočítať náklady a získať „podnikateľskú licenciu“. Pri tvorbe svojich firiem využili nielen vedomosti z finančnej gramotnosti, ale aj veľkú dávku kreativity a tímovej spolupráce.

            Žiaci prvého stupňa sa stali zákazníkmi, ktorí sa učili hospodáriť s financiami, plánovať svoje výdavky, porovnávať ponuky a robiť zodpovedné rozhodnutia. Praktickou a zábavnou formou si tak osvojovali dôležité finančné zručnosti pre bežný život.

            V pondelok sa školský dvor premenil na malé rušné mestečko plné služieb, hier a atrakcií. Návštevníci si mohli pozrieť lietajúce drony, navštíviť mini zoo, zapojiť sa do športových a tvorivých aktivít, nechať si namaľovať tvár, kúpiť si sladkú vatu, sliz či množstvo ďalších zaujímavých produktov a služieb. Kreativita našich žiakov opäť ukázala, že fantázii sa medze nekladú.

            Veľké poďakovanie patrí žiakom 9. ročníka a pani učiteľke Oľge Poprushko, ktorí celé podujatie pripravili a organizačne zabezpečili. Deviataci zastávali úlohy finančnej polície, moderátorov aj finančných analytikov. Pomáhali riešiť vzniknuté situácie, propagovali jednotlivé firmy, zbierali údaje a vyhodnocovali výsledky celého podujatia.

            Deň finančnej gramotnosti sa niesol vo výbornej atmosfére a stretol sa s veľmi pozitívnymi ohlasmi zo strany žiakov. Teší nás, že sa táto tradícia stala obľúbenou súčasťou života našej školy a každoročne prináša nielen zábavu, ale aj praktické skúsenosti a nové poznatky.

            Ďakujeme všetkým, ktorí sa na organizácii a realizácii podujatia podieľali.

             

          • STREET DANCE SHOW OČARILA DIVÁKOV A UKÁZALA TALENT NAŠICH ŽIAKOV

          • Street Dance Show očarila divákov a ukázala talent našich žiakov 

            Dňa 11. júna sa v našej škole uskutočnilo jedinečné tanečné predstavenie s názvom Street Dance Show, ktoré bolo krásnym vyvrcholením celoročnej práce našich žiakov. 

            Na pódiu sa predstavili všetky deti, ktoré počas školského roka poctivo navštevovali tanečné hodiny. Každé vystúpenie bolo dôkazom ich usilovnosti, disciplíny a radosti z pohybu. Diváci mali možnosť vidieť pestrú paletu tanečných štýlov a obdivovať pokroky, ktoré deti počas roka dosiahli. 

            Mimoriadne dojímavým momentom programu bolo vystúpenie žiakov prvého ročníka.  predviedli slovenský ľudový tanec, ktorý si získal srdcia publika svojou úprimnosťou, nežnosťou a detskou spontánnosťou. Ich výkon bol nesmierne milý a mnohým vyčaril úsmev na tvári. 

            Starší a skúsenejší tanečníci naopak ukázali energiu, dynamiku a silu moderných tanečných štýlov. Hiphopové a breakingové choreografie boli plné sebavedomia, presnosti a nadšenia, ktoré si vyslúžili zaslúžený potlesk publika. 

            Za každým úspešným vystúpením sa však skrývajú hodiny trpezlivej práce. Veľké poďakovanie patrí pánovi učiteľovi Martinovi a pani učiteľke Kristínke, ktorí počas celého roka deti viedli, motivovali a pripravovali na tento výnimočný deň. Ich práca sa počas predstavenia naplno ukázala v každom kroku, úsmeve i pohybe mladých tanečníkov. Bolo zrejmé, že za úspechom stojí nielen talent detí, ale aj obrovské množstvo práce a energie, ktoré do príprav vložili ich učitelia. 

            Street Dance Show nebola len prehliadkou tanečných schopností. Bola oslavou vytrvalosti, spolupráce, radosti z pohybu a dôkazom toho, čo všetko dokážu deti pod vedením zanietených pedagógov. Ďakujeme všetkým účinkujúcim, učiteľom aj organizátorom za nezabudnuteľný zážitok a tešíme sa na ďalší ročník. 

          • Športový deň plný zábavy

          • Dňa 6. júna 2026 sa na našej škole uskutočnil veselý Športový deň. Počasie bolo nádherné a slnečné, takže sme si celý deň mohli naplno užiť.

            Pani učiteľky Dajana a Timea pripravili množstvo zábavných stanovíšť, na ktorých deti plnili úlohy spolu so svojimi rodičmi. Nechýbal smiech, pohyb ani tímová spolupráca.

            Veľkým zážitkom bol aj volejbalový zápas rodičia proti učiteľom, ktorý všetkých výborne pobavil. Po športovaní sme si pochutnali na chutnom guláši a dobrotách z grilu. Sladkou odmenou bola obľúbená čokoládová fontána.

            Počas celého dňa nás sprevádzala skvelá nálada, veľa úsmevov a krásnych spoločných chvíľ. Na záver sa konala tombola s množstvom pekných cien, ktorá celý deň ukončila vo veľkom štýle.

            Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a pomohli vytvoriť nezabudnuteľný deň plný radosti a športu!

          • Súťaž mladých zdravotníkov v poskytovaní prvej pomoci

          • Minulý štvrtok (28.05.2026) sa naši šikovní žiaci a žiačky 8. a 9. ročníka (Mia, Zorka, Matúš, Viki S. a Mišo) zúčastnili súťaže mladých zdravotníkov v poskytovaní prvej pomoci, ktorú organizoval miestny spolok Slovenského červeného kríža. Decká to vôbec nemali jednoduché. Zdravotníci preverili ich teoretické vedomosti z histórie Červeného kríža a darcovstva krvi, museli však aj pohotovo a správne reagovať pri poskytovaní prvej pomoci malému dieťaťu, človeku s mozgovou príhodou, motorkárovi či viacerým účastníkom autonehody súčasne. Popasovali sa s tým naozaj statočne a umiestnili sa na krásnom 10. mieste zo 17. Poučení veríme, že budúci rok sa umiestnime ešte vyššie :) Za prípravu ďakujeme p. uč. Červenej a za požičanie pomôcok a resuscitačnej figuríny pánovi Poliakovi. Najväčšia vďaka však patrí deckám, ktoré sa nebojácne vrhali do každej situácie a ukázali, že sú skvelý tím!

          • Karneval v našej škole? Jedným slovom – rozprávka!

          • Naše triedy sa na jeden deň premenili na čarovné kráľovstvo plné fantázie. Chodbami sa prechádzali nádherné princezné v trblietavých šatách, odvážni superhrdinovia pripravení zachrániť svet (a spolužiakov), roztomilé zvieratká aj známe rozprávkové postavičky. Niekedy sme si ani neboli istí, či sme ešte v škole – alebo priamo v rozprávkovej krajine!

            Nechýbala hudba, tanec, súťaže ani veselé hry. Smiech sa ozýval zo všetkých tried a parket sa pod nohami malých tanečníkov doslova chvel. Každý kostým bol originálny, každý úsmev úprimný a každé rozžiarené očká nám pripomenuli, aké čarovné je detstvo. Práve radosť v ich očiach bola tým najkrajším „karnevalovým pokladom“. 

            Veľké ďakujeme patrí pani učiteľkám a vychovávateľkám za pomoc pri prípravách, výzdobe aj organizácii. Obrovská vďaka patrí aj pánovi učiteľovi Maťovi za skvelé moderovanie a hudbu, ktorá nás nenechala sedieť ani chvíľku. 

          • KORČULIARSKY KURZ NA ARÉNE SRŠŇOV

          • Naša škola pripravila pre žiakov korčuliarsky kurz, ktorý sa koná počas dvoch týždňov (od 3. do 13. februára 2026) na zimnom štadióne Aréna Sršňov.

            Kurz je určený pre začiatočníkov aj pokročilých korčuliarov. Pod vedením skúsených trénerov sa žiaci učia základy korčuľovania a zároveň zdokonaľujú svoje zručnosti. Vyskúšajú si korčuľovanie vpred aj vzad, brzdenie, obraty či prekladanie. Žiaci sú rozdelení do skupín podľa veku a schopností, aby sa každý cítil bezpečne a pohodlne.

            Veríme, že kurz prinesie žiakom nielen nové športové zručnosti, ale aj veľa radosti, pohybu a pekných spoločných zážitkov.

          • Rozsvieťme si Vianoce – večer, ktorý nás spojil!

          • V stredu večer, 11. decembra, sme si na našej škole doslova Rozsvietili Vianoce. To bol čarovný večer, ktorý nám pripomenul, prečo Vianoce takým krásnym časom. Nie je to lensvetielkachdarčekoch, ale najmä o tom, že sme spoludeti, rodičia, učitelia, priatelia. 

            V triede venovanej tradíciám sme si pripomenuli staré zvykymalé kúsky folklóru, ktoré odovzdávamegenerácie na generáciu. Bolo milé vidieť, ako deti objavujú veci, ktoré kedysi robili ich starí rodičia. V izbe hiertechnológií zasa panovala radosťtvorivosťnajmä pri výrobe slizu, ktorý všetkých rozosmial. 

            Najvoňavejšia bola miestnosť plná rodinných receptov. Tam sme si uvedomili, aké dôležité je deliť sa – o dobroty, ale ajpríbehyspomienky. Deti tam s nadšením vyrábali sobíkovkeksíkovkaždý kúsok niesol malý dotyk domova. 

            V tvorivých dielňach sme vytvárali vločky, Grinchov aj malé čiapky – a spolu so smiechom pri stole vznikali aj pekné spoločné chvíle. A pri stromčeku želaní sme si každý zapísali svoje malé snynádeje. Zapálená sviečka tam nebola len pre prianie, ale aj ako symbol svetla, ktoré si navzájom prinášame. 

            Tento večer bol pripomienkou, že Vianoce najkrajšie vtedy, keď ich prežívame spolu. A práve to sa nám podarilorozsvietili sme si Vianoceškole ajsrdciach. 

          • Svätý Mikuláš zavítal do našej školy ! 

          • V piatok ráno 5. decembra zažili detinašej škole naozaj čarovné prekvapenie. Vo dverách ich privítal samotný Svätý Mikuláš so svojimi dvoma pomocníkminežnými anjelikmi. 

            Mikuláš sa porozprávaldeťmi a s úsmevom zistil, že sa všetky deti počas uplynulého roka správali veľmi dobre. A , ktorí cítili, že majú ešte priestor na zlepšenie, sľúbili, že sa budú snažiť ešte viac. 

            Ako odmenu dostali všetky deti sladkosti, džúsik a aj zdravé snacky, aby mali energiu na celý deň. Radosť, úsmevytrblietavé oči hovorili za všetko! 

            Po sladkom dopoludní nás čakala ešte jedna krásna aktivitaspoločný výlet do kina, kde sme si pozreli rozprávku Malý princ. Film nás preniesol do čarovného sveta priateľstva, fantáziedobrodružstva. 

            Bol to deň plný smiechu, radostinezabudnuteľných zážitkov, na ktorý budeme ešte dlho spomínať. Ďakujeme Mikulášovi aj anjelikom za krásne dopoludnie 

          • Tématický deň 17. novembra – Deň boja za slobodu a demokraciu

          •     Dňa 17. novembra si na našej škole každoročne pripomíname význam jedného z najdôležitejších dní moderných slovenských dejín – Deň boja za slobodu a demokraciu. Aj tento rok sme sa spoločne ponorili do obdobia Nežnej revolúcie, ktorá v roku 1989 priniesla ľuďom na Slovensku vytúženú slobodu.

                 Žiaci prvého aj druhého stupňa sa počas Tématického dňa zúčastnili aktivít, ktoré im hravou i zážitkovou formou priblížili symboly revolúcie, význam slobody a to, akú hodnotu má možnosť rozhodovať o svojom živote.

                   Tématický deň bol pre žiakov príležitosťou pochopiť, že sloboda nie je samozrejmosť. Je výsledkom odvahy, jednoty a túžby po lepšej budúcnosti. S radosťou sme sledovali, ako žiaci o tejto dôležitej hodnote premýšľajú, diskutujú a tvorivo ju vyjadrujú. 

                  Ďakujeme všetkým učiteľom a žiakom, ktorí sa do aktivít zapojili a pomohli vytvoriť deň plný zmyslu, tvorivosti a úcty k histórii. 

                      Celý deň pripravila a zastrešila učiteľka dejepisu Daniela Smolejová.

          • Naši žiaci objavovali budúcnosť technológií na IT SHOW Košice!

          • Žiaci 5. až 9. ročníka sa zúčastnili ôsmeho ročníka podujatia IT SHOW Košice v obchodnom centre Optima, kde zažili nezabudnuteľný deň plný inovácií a zábavy. Mohli si vyskúšať najnovšie notebooky, smartfóny, herné zariadenia a roboty s umelou inteligenciou. Obrovský záujem o moderné technológie dokazoval, že aj východné Slovensko drží krok so svetom.

            Najväčšiu pozornosť pútal robotický pes Unitree Go2, ktorý reagoval na povely a pohyboval sa ako skutočné zviera. Zaujímavé boli aj prezentácie značiek Lenovo, ASUS, HP či Motorola, ktoré priniesli technológie budúcnosti. Spoločnosť ESET žiakom ukázala, ako sa chrániť pred kyberhrozbami a podvodmi na internete. Vystavené boli aj inteligentné vysávače, futuristické smartfóny a notebooky s umelou inteligenciou.

            Deti si vyskúšali herné konzoly, tlačili si suveníry a obdivovali dizajnové novinky. Celé podujatie sa nieslo v duchu energie, kreativity a nadšenia pre technológie. Domov sa vrátili plní zážitkov a inšpirácie – a už teraz sa tešia na IT SHOW 2026!

          • SÚŤAŽ O NAJKRAJŠIU TEKVICU – JESENNÁ ROZPRÁVKA NA NAŠEJ ŠKOLE

          • Jeseň je tu a s ňou aj vôňa listov, škorice… a TEKVÍC! Naša obľúbená tekvicová súťaž rozžiarila školu od 20. do 24. októbra 2025 a priniesla so sebou more fantázie, smiechu a jesennej dobrej nálady.

            Žiaci sa poriadne odviazali – na chodbách sa objavili usmiate, strašidelné, pomaľované i vyrezávané tekvice, každá iná, no všetky nádherné! Niektoré sa podobali na rozprávkové postavičky, iné by pokojne mohli zohrať hlavnú úlohu v halloweenskom filme. 

            Pred odchodom na jesenné prázdniny sme sa zišli, aby sme vyhodnotili túto farebnú tekvicovú parádu. Porota mala čo robiť – vybrať z toľkých krásnych výtvorov nebolo vôbec ľahké! 

            Nakoniec sme sa rozhodli oceniť troch malých umelcov, ktorí svojimi tekvicami úplne očarili všetkých:

            🥇 Emily Albertová – 2.A

            🥈 Jakubko Kováč – 2.B

            🥉 Šimon Pacovský – 3.A

            Víťazom srdečne blahoželáme a ďakujeme všetkým ostatným, ktorí sa do súťaže zapojili – vaša tvorivosť a úsmevy boli tou najväčšou výhrou! 

            Každý účastník si odniesol sladkú odmenu a kopec jesennej radosti. Tekvice sa postarali o nezabudnuteľnú atmosféru a spravili z našej školy rozprávkový tekvicový svet

            Už teraz sa tešíme na ďalší rok a na nové, ešte nápaditejšie tekvice!Nezabudnite – trošku neporiadku, trochu fantázie a veľa srdca robí z obyčajnej tekvice malý zázrak. 

            Vaša usmiata jesenná škola 

          • Medzinárodný deň školských knižníc

          • Včerajšok bol štvrtým pondelkom v mesiaci október, na ktorý už tradične pripadá Medzinárodný deň školských knižníc. Ten včerajší bol jedinečný tým, že sme v rámci neho oslávili aj ďalší významný deň – výročie narodenia Ľudovíta Štúra.

            Deti čakal súbor náučných, zábavných i tvorivých aktivít. Žiaci prvého stupňa sa so Štúrovým životopisom oboznámili prostredníctvom rozprávky, druhostupniari ho zase spoznali na základe krátkeho filmu. Potom už usilovne pracovali na tvorivých úlohách – kreslili Štúra ako superhrdinu, písali príbeh v štúrovčine, vytvárali básne podľa štúrovských pravidiel, vymýšľali kvíz, ilustrovali Štúrove citáty, tvorili novotvary a tí „väčší“ dokonca napísali Štúrovi list či vytvorili instagramový profil na základe reálií z jeho života.

            Veríme, že vďaka týmto aktivitám opäť ožil Štúrov odkaz medzi nami a pripomenuli sme si, akým významným človekom pre nás bol.

            Všetkým učiteľom ďakujeme za pomoc a spoluprácu pri plnení úloh. Ani detská snaha však neostane zabudnutá, práve naopak – po jesenných prázdninách tie najkreatívnejšie a najviac vydarené práce vyhodnotíme a oceníme. Ešte raz ďakujeme a dovidenia nabudúce!

             Pani učiteľky Červená a Višňovská

          • Výlet do Revúcej!

          • V piatok sme sa so žiakmi 2. stupňa zúčastnili poznávacieho výletu do Revúcej. Navštívili sme Múzeum 1. slovenského gymnázia, kde sme sa dozvedeli, ako vyzeralo vyučovanie v minulosti. Prezreli sme si staré vysvedčenia, rukopisy významných osobností, posedeli sme si v dobových školských laviciach a dozvedeli sme sa aj zaujímavé informácie o štúrovcoch a ich pôsobení v našich dejinách.

            Následne sme zavítali do interaktívneho múzea príbehov Litterra, kde sme sa aktívne zapájali do kreatívnych aktivít. V pavilóne písma sme si vyskúšali písanie v hlaholike, na písacom stroji aj v Braillovom písme a nechýbala ani návšteva pavilónu zvuku a obrazu. Výlet sme zakončili v podkroví múzea v pavilóne Hviezdoveda, ktorý nás zaujal originálnym spojením vedy, literatúry a fantázie.

            Výlet bol nielen poučný, ale aj zábavný – spojil minulosť so súčasnosťou a ukázal nám, že učenie môže mať mnoho podôb.

          • Slávnostné otvorenie školského roka 2025/2026

          •      Dňa 1. septembra 2025 sme sa po prázdninách zišli v slávnostnej sále Starej radnice, aby sme spoločne otvorili nový školský rok. Atmosféra bola plná radosti zo stretnutí, očakávania i slávnostnej nálady, ktorá sprevádzala celý program.

                  S veľkou radosťou sme privítali našich prvákov, pre ktorých sa začína úplne nová životná etapa. Veríme, že si v škole nájdu kamarátov, objavia nové vedomosti a každý deň pre nich prinesie niečo pekné.

                Osobitné želanie patrí aj našim deviatakom, ktorých čaká náročný, ale krásny posledný rok na základnej škole. Pred nimi stoja záverečné skúšky a prijímacie pohovory, ktoré budú dôležitým krokom na ich ďalšej ceste. Prajeme im veľa síl, vytrvalosti a úspechov, ale aj radosti zo spoločných chvíľ, ktoré ich ešte čakajú.

                Všetkým našim žiakom želáme, aby bol školský rok 2025/2026 plný úspechov, radosti a pekných zážitkov. Nech sa každý deň stane krokom k naplneniu ich snov a cieľov.

               Milí žiaci, vitajte späť v škole – a úspešný nový školský rok!

          • Dovidenia po prázdninách!

          • Milí rodičia, testovacia verzia nášho diskusného fóra na Padlete bola úspešne ukončená. Ďakujeme za spoluprácu a tešíme sa na Vás v septembri s ďalšími témami :)

          • Deň finančnej gramotnosti – úspešné podujatie plné kreativity a nápadov

          • Včera sa na našej škole uskutočnil Deň finančnej gramotnosti – jedinečné podujatie, ktoré malo za cieľ rozvíjať u žiakov základné vedomosti o financiách, hospodárení a zodpovednom rozhodovaní. S radosťou môžeme povedať, že celý deň prebehol nad očakávania – s výbornou atmosférou, vysokou účasťou a úžasnými nápadmi našich žiakov. 

            Prebiehali prezentácie, počas ktorých deti predstavili svoje projekty nielen pred odbornou komisiou, ale aj pred spolužiakmi a učiteľmi. 

            Počas celého dopoludnia fungoval aj bufet, ktorý pripravili žiaci 9. ročníka. 

            Zakúpené odmeny budú triedam doručené v prvý školský deň nového školského roka. Najúspešnejšie triedy však budú ocenené certifikátmi už zajtra, v posledný deň tohto školského roka. 

            Ďakujeme všetkým učiteľom za spoluprácu, trpezlivosť a podporu. Najväčšie poďakovanie však patrí našim žiakom – za ich nápaditosť, spoluprácu a entuziazmus. Tento deň nám ukázal, že aj o vážnych témach, ako sú financie, sa dá učiť hravo a zábavne. 

             Tešíme sa na ďalší ročník! 

          • V rytme našej školy

          • Včerajšia tanečná akadémia, ktorá je našou každoročnou tradíciou, bola predsa len iná ako tie predchádzajúce. Po prvýkrát bola jej koncepcia vystavaná na tanečnej spolupráci medzi jednotlivými triedami. A nielen to. Za hodinu a pol ste sa mohli dozvedieť čo-to o histórii tanečných štýlov, ich základných znakoch a následne si ich overiť i v praktických ukážkach v podaní našich šikovných žiakov. Tí to nemali ľahké, no aj napriek únave, teplu a nervozite predviedli úžasné tanečné výkony s odhodlaním a radosťou. Decká, sme na vás nesmierne hrdí!

            Ďakujeme všetkým, ktorí prišli podporiť našich talentovaných žiakov. Veľké poďakovanie patrí aj všetkým učiteľom a dobrovoľníkom, ktorí venovali svoj čas a energiu organizácii tohto nádherného podujatia. Bez ich nasadenia by sa akadémia nemohla uskutočniť. A už vôbec nie bez nášho pána učiteľa Michalčíka, ktorý sa celý školský rok venoval svedomitej príprave našich žiakov, bol chápavý, trpezlivý, vytrvalý a mal to celé pod palcom aj napriek tomu, že nie je jednoduché zorganizovať toľko malých živých duší :) Ešte raz ďakujeme a veríme, že talent našich žiakov sa bude aj naďalej rozvíjať. 

            Videa nájdete na Facebookovej stránke našej školy: https://www.facebook.com/SZStr.snp104

          • Hýbali sme sa a mali sme sa parádne!

          • Dnes sme v našej škole zažili výnimočný športový deň, ktorý niesol názov Kto sa hýbe, ten sa má a bol venovaný nielen našim žiakom, ale aj ich rodičom.

            Počas dňa sa uskutočnilo množstvo aktivít – od štafety s maľovaním cez pingpongové hody, loptičkový slalom, triafanie plechoviek až po vodnú špongiu, kde sa preukázala skvelá spolupráca medzi deťmi a dospelými. Nechýbala ani zdravá súťaživosť a smiech, ktorý vytvoril fantastickú atmosféru. Naše šikovné pani učiteľky ozdobili deti krásnymi tetovačkami, hladné brušká naplnili gulášom, croissantmi i kopou ovocia, ktoré padlo vhod v tomto horúcom počasí. Niektorí si okrem drobných odmien za splnené úlohy odniesli i tombolové ceny.

            Cieľom dnešného dňa nebolo len športovať, ale predovšetkým posilniť vzťahy medzi žiakmi, rodičmi a školou. Veríme, že spoločne strávený čas prispel k ešte lepšej súdržnosti našej školskej komunity.

            Obrovské poďakovanie patrí pani učiteľkám Timei a Dajane, ktoré celý športový deň s veľkým nasadením pripravili a zorganizovali. Vďaka ich nápaditosti, energii a organizačným schopnostiam sme všetci prežili deň plný radosti, pohybu a skvelých zážitkov.

            Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí prijali naše pozvanie a prišli si s nami zasúťažiť, či nám akýmkoľvek spôsobom podali pomocnú ruku alebo vyjadrili podporu. Bez vás by to nebolo ono. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné akcie!

            Fotky od Katky nájdete na Google Photos: https://photos.app.goo.gl/KMvXJevyG38jHSuu9 

            a ešte viac záberov z dnešného dňa nájdete aj na Facebookovej stránke našej školy: https://www.facebook.com/SZStr.snp104

          • Nová diskusná téma na Padlete!

          • Milí rodičia, pozývame Vás zapojiť sa do diskusie na ďalšiu tému, ktorú už v tejto chvíli nájdete na Padlete. Pripojte sa prostredníctvom tohto linku

            https://padlet.com/anickacervenaa/dom-ce-lohy-hvrzzidx1ln59k2

            alebo načítaním QR kódu z obrázka.

            Aby sa nám diskutovalo v príjemnom a rešpektujúcom prostredí, pripomíname, aby ste dodržiavali nasledujúce pravidlá:

            1. registrácia a identita: Pre účasť na fóre je potrebná registrácia s použitím skutočného mena a priezviska. Anonymné príspevky nie sú povolené. Je zakázané vydávať sa za inú osobu;
            2. rešpekt a slušnosť: Vždy sa vyjadrujte s rešpektom k ostatným rodičom, učiteľom, vedeniu školy a samotným deťom. Používajte zdvorilý jazyk a vyhnite sa urážkam, vulgarizmom, vyhrážkam, osobným útokom, zosmiešňovaniu alebo akémukoľvek inému nevhodnému správaniu;
            3. vecnosť a relevantnosť: Držte sa témy a vyhnite sa odbočovaniu k nesúvisiacim veciam. Príspevky by sa mali týkať relevantných školských záležitostí;
            4. nepoužívajte veľké písmená: Písanie celých slov alebo viet veľkými písmenami sa na internete považuje za kričanie a je nevhodné;
            5. zodpovednosť za príspevky: Každý rodič je zodpovedný za obsah svojich príspevkov. Pred odoslaním si svoj príspevok prečítajte a uistite sa, že je jasný, zrozumiteľný a v súlade s pravidlami;
            6. konštruktívnosť: Snažte sa o vecnú a konštruktívnu diskusiu. Ak máte kritické pripomienky, formulujte ich konkrétne. Zamerajte sa však na návrhy na riešenie, nie na osobné útoky;
            7. zákaz šírenia nepravdivých informácií a klebiet: Zdieľajte iba overené informácie. Šírenie fám, klebiet alebo dezinformácií je neprípustné;
            8. individuálne problémy riešte priamo: Fórum slúži na diskusiu o všeobecných záležitostiach a témach. Ak máte problém alebo sťažnosť týkajúcu sa konkrétneho žiaka, učiteľa alebo situácie, obráťte sa priamo na učiteľa príslušného predmetu alebo triedneho učiteľa;
            9. právo administrátora: Administrátor fóra má právo upravovať, presúvať alebo odstraňovať príspevky, ktoré porušujú pravidlá alebo sú inak nevhodné. V prípade opakovaného porušovania pravidiel môže byť používateľovi zablokovaný prístup na fórum.

            Ak ste sa ešte nestihli vyjadriť k prvej téme, nájdete ju na tomto linku:

            https://padlet.com/anickacervenaa/tipy-na-kolsk-v-lety-udcmt9wb5vfayeb5

            Tešíme sa na Vaše príspevky.

    • Prihlásenie

  • Staňte sa naším fanúšikom