Novinky

          • Finančné mestečko opäť ožilo na našej škole

          • Dňa 22. júna sa na našej škole už po štvrtýkrát uskutočnil tradičný Deň finančnej gramotnosti – Finančné mestečko. Tento rok sa niesol v duchu servisného centra Generácie Z a opäť priniesol množstvo zážitkov, kreatívnych nápadov a cenných skúseností.

            Prípravy na podujatie sa začali už mesiac vopred. Žiaci druhého stupňa si vytvárali vlastné firmy poskytujúce rôzne služby. Museli premyslieť podnikateľský plán, odhadnúť dopyt a ponuku, pripraviť reklamu, vypočítať náklady a získať „podnikateľskú licenciu“. Pri tvorbe svojich firiem využili nielen vedomosti z finančnej gramotnosti, ale aj veľkú dávku kreativity a tímovej spolupráce.

            Žiaci prvého stupňa sa stali zákazníkmi, ktorí sa učili hospodáriť s financiami, plánovať svoje výdavky, porovnávať ponuky a robiť zodpovedné rozhodnutia. Praktickou a zábavnou formou si tak osvojovali dôležité finančné zručnosti pre bežný život.

            V pondelok sa školský dvor premenil na malé rušné mestečko plné služieb, hier a atrakcií. Návštevníci si mohli pozrieť lietajúce drony, navštíviť mini zoo, zapojiť sa do športových a tvorivých aktivít, nechať si namaľovať tvár, kúpiť si sladkú vatu, sliz či množstvo ďalších zaujímavých produktov a služieb. Kreativita našich žiakov opäť ukázala, že fantázii sa medze nekladú.

            Veľké poďakovanie patrí žiakom 9. ročníka a pani učiteľke Oľge Poprushko, ktorí celé podujatie pripravili a organizačne zabezpečili. Deviataci zastávali úlohy finančnej polície, moderátorov aj finančných analytikov. Pomáhali riešiť vzniknuté situácie, propagovali jednotlivé firmy, zbierali údaje a vyhodnocovali výsledky celého podujatia.

            Deň finančnej gramotnosti sa niesol vo výbornej atmosfére a stretol sa s veľmi pozitívnymi ohlasmi zo strany žiakov. Teší nás, že sa táto tradícia stala obľúbenou súčasťou života našej školy a každoročne prináša nielen zábavu, ale aj praktické skúsenosti a nové poznatky.

            Ďakujeme všetkým, ktorí sa na organizácii a realizácii podujatia podieľali.

             

          • STREET DANCE SHOW OČARILA DIVÁKOV A UKÁZALA TALENT NAŠICH ŽIAKOV

          • Street Dance Show očarila divákov a ukázala talent našich žiakov 

            Dňa 11. júna sa v našej škole uskutočnilo jedinečné tanečné predstavenie s názvom Street Dance Show, ktoré bolo krásnym vyvrcholením celoročnej práce našich žiakov. 

            Na pódiu sa predstavili všetky deti, ktoré počas školského roka poctivo navštevovali tanečné hodiny. Každé vystúpenie bolo dôkazom ich usilovnosti, disciplíny a radosti z pohybu. Diváci mali možnosť vidieť pestrú paletu tanečných štýlov a obdivovať pokroky, ktoré deti počas roka dosiahli. 

            Mimoriadne dojímavým momentom programu bolo vystúpenie žiakov prvého ročníka.  predviedli slovenský ľudový tanec, ktorý si získal srdcia publika svojou úprimnosťou, nežnosťou a detskou spontánnosťou. Ich výkon bol nesmierne milý a mnohým vyčaril úsmev na tvári. 

            Starší a skúsenejší tanečníci naopak ukázali energiu, dynamiku a silu moderných tanečných štýlov. Hiphopové a breakingové choreografie boli plné sebavedomia, presnosti a nadšenia, ktoré si vyslúžili zaslúžený potlesk publika. 

            Za každým úspešným vystúpením sa však skrývajú hodiny trpezlivej práce. Veľké poďakovanie patrí pánovi učiteľovi Martinovi a pani učiteľke Kristínke, ktorí počas celého roka deti viedli, motivovali a pripravovali na tento výnimočný deň. Ich práca sa počas predstavenia naplno ukázala v každom kroku, úsmeve i pohybe mladých tanečníkov. Bolo zrejmé, že za úspechom stojí nielen talent detí, ale aj obrovské množstvo práce a energie, ktoré do príprav vložili ich učitelia. 

            Street Dance Show nebola len prehliadkou tanečných schopností. Bola oslavou vytrvalosti, spolupráce, radosti z pohybu a dôkazom toho, čo všetko dokážu deti pod vedením zanietených pedagógov. Ďakujeme všetkým účinkujúcim, učiteľom aj organizátorom za nezabudnuteľný zážitok a tešíme sa na ďalší ročník. 

          • Športový deň plný zábavy

          • Dňa 6. júna 2026 sa na našej škole uskutočnil veselý Športový deň. Počasie bolo nádherné a slnečné, takže sme si celý deň mohli naplno užiť.

            Pani učiteľky Dajana a Timea pripravili množstvo zábavných stanovíšť, na ktorých deti plnili úlohy spolu so svojimi rodičmi. Nechýbal smiech, pohyb ani tímová spolupráca.

            Veľkým zážitkom bol aj volejbalový zápas rodičia proti učiteľom, ktorý všetkých výborne pobavil. Po športovaní sme si pochutnali na chutnom guláši a dobrotách z grilu. Sladkou odmenou bola obľúbená čokoládová fontána.

            Počas celého dňa nás sprevádzala skvelá nálada, veľa úsmevov a krásnych spoločných chvíľ. Na záver sa konala tombola s množstvom pekných cien, ktorá celý deň ukončila vo veľkom štýle.

            Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a pomohli vytvoriť nezabudnuteľný deň plný radosti a športu!

          • Súťaž mladých zdravotníkov v poskytovaní prvej pomoci

          • Minulý štvrtok (28.05.2026) sa naši šikovní žiaci a žiačky 8. a 9. ročníka (Mia, Zorka, Matúš, Viki S. a Mišo) zúčastnili súťaže mladých zdravotníkov v poskytovaní prvej pomoci, ktorú organizoval miestny spolok Slovenského červeného kríža. Decká to vôbec nemali jednoduché. Zdravotníci preverili ich teoretické vedomosti z histórie Červeného kríža a darcovstva krvi, museli však aj pohotovo a správne reagovať pri poskytovaní prvej pomoci malému dieťaťu, človeku s mozgovou príhodou, motorkárovi či viacerým účastníkom autonehody súčasne. Popasovali sa s tým naozaj statočne a umiestnili sa na krásnom 10. mieste zo 17. Poučení veríme, že budúci rok sa umiestnime ešte vyššie :) Za prípravu ďakujeme p. uč. Červenej a za požičanie pomôcok a resuscitačnej figuríny pánovi Poliakovi. Najväčšia vďaka však patrí deckám, ktoré sa nebojácne vrhali do každej situácie a ukázali, že sú skvelý tím!

      • Prihlásenie

    • Staňte sa naším fanúšikom