•

Riaditeľstvo  Súkromnej základnej školy  oznamuje rodičom, že ZÁPIS do 1. ročníka pre školský rok 2024/2025  sa uskutoční :

3. apríla - 4. apríla 2024 od 14,00 hod do 19,00 hod.,

5.apríla 2024 od 13,30 -15,00 hod.

24. apríla 2024 od 14,00 hod. do 19,00 hod.

Zápis sa uskutoční prezenčnou formou, teda za účasti detí a rodičov.

Podmienkou k zápisu je vyplnená elektronická prihláška https://nasa-skola.edupage.org/register/ a k nej zákonní zástupcovia priložia tlačivo s podpismi oboch zákonných zástupcov.  ( tlačivo.1.docx ).

Po odoslaní elektronickej prihlášky si rezervujte presný termín zápisu podľa tohto návodu: https://help.edupage.org/?lang_id=2&p=u1/u18/u4339

Podľa § 144a, zákona č. 245/2008 účinného od 1. 1. 2022 sa na prihláške vyžaduje podpis oboch zákonných zástupcov!

Podpis oboch zákonných zástupcov sa nevyžaduje ak:

• jednému z rodičov bolo obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv,
          • jeden z rodičov nie je schopný podpísať sa (vyžaduje sa o tom potvrdenie lekára),
          • vec neznesie odklad, zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou a je to v najlepšom záujme dieťaťa (spôsob preukázania uvedenej skutočnosti ani doklad, ktorým sa táto skutočnosť preukazuje, školský zákon neustanovuje, túto skutočnosť je možné preukázať napríklad čestným vyhlásením zákonného zástupcu (Cestne_vyhlasenie_ZZ.docx).
          •
          • dieťa vychováva iba matka (otec nie je na rodnom liste dieťaťa uvedený), v podaní túto skutočnosť matka preukazuje fotokópiou rodného listu dieťaťa, resp. formou nahliadnutia do rodného listu dieťaťa.
          •
          • Na prihláške postačuje podpis len jedného zákonného zástupcu, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje iba jeden zákonný zástupca, a ak o tejto skutočnosti doručia riaditeľovi školy písomné vyhlásenie (_Tlačivo(2).docx).

V prípade, že Vaše dieťa bude pokračovať v predprimárnom vzdelávaní od septembra 2024 v materskej škole (tzv. odklad), je potrebné túto dôležitú skutočnosť uviesť v poznámke na konci prihlášky!  Je potrebné zapísať aj deti, ktoré budú v predprimárnom vzdelávaní pokračovať.

Pokiaľ budete mať akékoľvek otázky, ktoré by ste chceli zodpovedať ešte pred zápisom,

• kontaktujte nás na t. č.: 0907908912