• Albínová výzva v 2.A

• Ďakujeme za foto: Robert Tappert / Biela vrana

Nezabudnuteľný večer zažila naša žiačka 2.A triedy Nelka Prokopovičová a jej pani učiteľka v Slovenskom národnom divadle v Bratislave 17.11.2023.  Po úspešnej Albínovej výzve do ktorej sa celá trieda zapojila počas predchádzajúcich mesiacov, bol jej dobrý skutok slavnostne ocenený na podujatí Biela vrana. Nelka veľmi túži po vlastnom psíkovi, no nemôže ho mať, lebo je alergička. Za svoje našetrené vreckové preto nakúpila jedlo pre psíkov a odniesla ho do útulku. Svetlá reflektorov, kamery, stretnutie s pani prezidentkou, inými významnými osobnosťami a slávnostnú recepciu si teda poriadne užila. Keďže výzva bola aktivitou celej triedy, na malé darčeky sa môžu tešiť aj ostatní zapojení žiaci 🙂. Ďakujeme Vám za podporu!

• Medzinárodný deň knižníc na našej škole

• Dňa 23.10. sme si pripomenuli Medzinárodný deň knižníc. Na našej škole sme ho oslávili čitateľským maratónom, ale aj riešením rôznych úloh a hlavolamov, ktoré nám zadali postavy zo známych kníh. "Navštívili" nás Voldemort a Bellatrix Lestrange, Sherlock Holmes a doktorka Watsonová, Willy Wonka a Violet, ale aj Kráska a zviera a Malý princ s líškou. Na záver sme ich spoločne odprevadili späť do sveta fantázie pomocou hesla tohto ročníka: Literatúra nie je mŕtva. Všetkým zúčastneným ďakujeme za nápady, námahu, spoluprácu a krásny zážitok a tešíme sa na ďalší ročník.