Dňa 22. júna sa na našej škole už po štvrtýkrát uskutočnil tradičný Deň finančnej gramotnosti – Finančné mestečko. Tento rok sa niesol v duchu servisného centra Generácie Z a opäť priniesol množstvo zážitkov, kreatívnych nápadov a cenných skúseností.
Prípravy na podujatie sa začali už mesiac vopred. Žiaci druhého stupňa si vytvárali vlastné firmy poskytujúce rôzne služby. Museli premyslieť podnikateľský plán, odhadnúť dopyt a ponuku, pripraviť reklamu, vypočítať náklady a získať „podnikateľskú licenciu“. Pri tvorbe svojich firiem využili nielen vedomosti z finančnej gramotnosti, ale aj veľkú dávku kreativity a tímovej spolupráce.
Žiaci prvého stupňa sa stali zákazníkmi, ktorí sa učili hospodáriť s financiami, plánovať svoje výdavky, porovnávať ponuky a robiť zodpovedné rozhodnutia. Praktickou a zábavnou formou si tak osvojovali dôležité finančné zručnosti pre bežný život.
V pondelok sa školský dvor premenil na malé rušné mestečko plné služieb, hier a atrakcií. Návštevníci si mohli pozrieť lietajúce drony, navštíviť mini zoo, zapojiť sa do športových a tvorivých aktivít, nechať si namaľovať tvár, kúpiť si sladkú vatu, sliz či množstvo ďalších zaujímavých produktov a služieb. Kreativita našich žiakov opäť ukázala, že fantázii sa medze nekladú.
Veľké poďakovanie patrí žiakom 9. ročníka a pani učiteľke Oľge Poprushko, ktorí celé podujatie pripravili a organizačne zabezpečili. Deviataci zastávali úlohy finančnej polície, moderátorov aj finančných analytikov. Pomáhali riešiť vzniknuté situácie, propagovali jednotlivé firmy, zbierali údaje a vyhodnocovali výsledky celého podujatia.
Deň finančnej gramotnosti sa niesol vo výbornej atmosfére a stretol sa s veľmi pozitívnymi ohlasmi zo strany žiakov. Teší nás, že sa táto tradícia stala obľúbenou súčasťou života našej školy a každoročne prináša nielen zábavu, ale aj praktické skúsenosti a nové poznatky.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa na organizácii a realizácii podujatia podieľali.