• Beseda - šikanovanie - 3. ročník

• Dňa 2. mája sme na našej škole privítali pani psychologičku, s ktorou sme diskutovali na tému - šikanovanie. Beseda bola super, dozvedeli sme sa veľa informácií, zistili sme, že v každom kolektíve je dôležitá tolerancia a spolupráca. Ďakujeme.

• Rodičovské združenie

• Važení rodičia, dňa 25.4.2018 ( streda ) sa uskutoční informatívne rodičovské združenie v triedach od 16.30hod. Tešíme sa na Vašu účasť.

• Marec- mesiac kníh

• Kniha má moc premeniť zlú náladu na dobrú a dobrú na ešte lepšiu. Kniha nám pomáha rozvíjať našu fantáziu, predstavivosť, núti nás premýšľať, rozširuje našu slovnú zásobu, vzdeláva nás a duševne obohacuje. Dovoľuje nám vžiť sa do úlohy hlavných hrdinov.

...a tak sa aj žiaci našej školy rozhodli, že sa knihám budú venovať viac ako po iné dni. Zhotovili si svoje vlastné knihy, a premenili sa tak na šikovných spisovateľov, ilustrátorov, či grafikov. Pracovali s nadšením, chuťou a radosťou. Ich výtvory boli natoľko úžasné, že sa na našej škole vyhlásila Súťaž o najkrajšiu knihu. Výhercov vyhlásime v pondelok (9.4. 2018) v školskom rozhlase :).

• Veselú Veľkú noc

• Sviatky jari sú tu zas,

oslávte ten krásny čas!

Trošku vody za golier,

pár vajíčok na tanier,

pár šibnutí po zadku,

veľa zdravia ku sviatku praje kolektív Súkromnej ZŠ

• Hviezdoslavov Kubín

• V školskom roku 2017/2018 sa školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín uskutočnilo dňa 23. februára 2018, v triede 8. ročníka.

Súťaže sa zúčastnilo spolu 24 žiakov. Naši žiaci sa aspoň na malú chvíľku premenili na malých hercov a herečky a porote predniesli svoje básne, príbehy a rozprávky. Súťaž otvorila a viedla p. uč. Mgr. Simona Straková. Výkony recitujúcich hodnotila viacčlenná porota: pani učiteľky  Mgr. Kicová, Mgr. Lepková, Mgr. Janečková, Mgr. Sviatková a Mgr. Mitteleová.

Víťazmi  I. kategórie v prednese prózy sa stali: 1.miesto- Evka Agati (III. roč.),  2. miesto-  Emka Šimáková (II. roč.), 3. miesto- Ellka Varholiková (IV. roč.), 3. miesto- Šimonko Zavacký (II. roč.).

Víťazmi  I. kategórie v prednese poézie sa stali: 1.miesto- Jožka Knopová (II. roč.), 1. miesto- Viktória Sibertová (I. roč.), 2. miesto- Nikita Mikhnov (III. roč.).

Víťazmi II. kategórie v prednese prózy sa stali: 1. miesto- Tonka Brutovská (VIII. roč.), 2. miesto- Nika Chrastecká (VII. roč.), 3. miesto- Vanda Vizaverová (IX. roč.).

Víťazmi II. kategórie v prednese poézie sa stali: 1. miesto- Alex Kolarčik (VII. roč.), 2. miesto- Miška Kalinácsová (IX. roč.), 3. miesto- Samko Drabik (VII. roč.)

Blahoželáme im! Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili, ale aj ich pedagógom, ktorí ich na súťaž pripravovali. V obvodnom kole recitačnej súťaže  nás budú reprezentovať žiaci, ktorí sa umiestnili na prvom mieste. Držíme im palce!

• J A R N É   P R Á Z D N I N Y - 26. 02. 2018 - 02. 03. 2018

Nástup do školy je v pondelok - 05. 03. 2018

• Kúzelná fyzika

• Piatoček majú decká radi. Ešte viac vtedy, ak sa niečo výninočné deje. To sa podarilo KÚZELNEJ FYZIKE a Mgr. M. Figurovi. Vďaka kúzleniu a čarovaniu vo fyzike s fyzikou sa podarilo vzbudiť ešte väčší záujem o tento predmet. Bolo to príjemné spestrenie a už sa tešíme na ďalšie stretnutie.